Om oss – Örebro

Kontoret

Vi är konsulter inom byggsektorn och kompetensförstärker genom hela byggprocessen. Från den allra första tanken på en byggnad tills den är besiktigad och klar!
Vi ritar och konstruerar, vi är projektledare och projektörer, vi är certifierade kontrollansvariga och brandprojektörer, vi utför besiktningar, energiberäkningar och tillgänglighetsutredningar.
Och vi berättar gärna mer – kontakta oss!

 

Info

Örebro Byggstatik AB
Skjutbanevägen 12
703 69 Örebro
Tel: 019 – 760 77 00
info@orebrobyggstatik.se

Möt Vårt Fantastiska Team

Mats Eriksson

Mats Eriksson

VD, projektledare

Mobil: 070-565 24 12
E-post: mats@byggstatikab.se

Olivia Vanelli

Olivia Vanelli

Konstruktör

Mobil: 070-450 45 65
E-post: olivia@byggstatikab.se

Henrik Gustafsson

Henrik Gustafsson

Konstruktör, certifierad stålbyggnadskonstruktör

Mobil: 073-957 90 96
E-post: henrik@byggstatikab.se

Andreas Selin

Andreas Selin

Konstruktör

Mobil: 070-733 28 05
E-post: andreas@byggstatikab.se

Sara Karlsson

Sara Karlsson

A-projektör, tillgänglighetsutredare, 3D-visualiseringar

Mobil: 070-442 63 37
E-post: sara@byggstatikab.se

Martin Thernell

Martin Thernell

Projektledare, certifierad brandprojektör

Mobil: 070-565 54 94
E-post: martin@byggstatikab.se

Urban Skoglund

Urban Skoglund

Projekt- och byggledare, Kontrollansvarig behörighet K

Mobil: 070-396 29 09
E-post: urban@byggstatikab.se

Marie-Louise Ärlegård

Marie-Louise Ärlegård

A-projektering, dokumentationer

Mobil: 070-357 68 00
E-post: marie-louise@byggstatikab.se

Adrian Larsson Holck

Adrian Larsson Holck

Konstruktör

Mobil: 073-049 50 22
E-post: adrian@byggstatikab.se

Per Nordström

Per Nordström

Konstruktör

Mobil: 070-391 68 00
E-post: per@byggstatikab.se

Emma Särefors Dellevåg

Emma Särefors Dellevåg

Allmän byggprojektering, energiberäkningar

Mobil: 070-427 60 30
E-post: emma@byggstatikab.se

Örjan Berglund

Örjan Berglund

Konstruktör

Mobil: 070-516 81 11
E-post: orjan@byggstatikab.se

Joachim Vilhelmsson

Joachim Vilhelmsson

Konstruktör, kontrollansvarig behörighet K

Mobil: 070-280 30 24
E-post: joachim@byggstatikab.se

 

 

 

 

Anna Zetterberg

Anna Zetterberg

Administratör

Mobil: 070-284 75 12
E-post: anna@byggstatikab.se

Jamal Dawud

Jamal Dawud

Konstruktör

Mobil: 070-310 41 31
E-post: jamal@byggstatikab.se

Kristina Vennerström

Kristina Vennerström

Certifierad brandprojektör

Mobil: 070-662 45 24
E-post: kristina@byggstatikab.se

Jimmy Johansson

Jimmy Johansson

Konstruktör

Mobil: 073-724 85 88
E-post: jimmy@byggstatikab.se

 

 

 

 

Amanda Sydvart

Amanda Sydvart

Konstruktör

Mobil: 070-478 24 07
E-post: amanda@byggstatikab.se

Rune Arvidsson

Rune Arvidsson

Projekt- och byggledare, kontrollansvarig

Mobil: 073-058 56 02
E-post: rune@byggstatikab.se

Robert Fahlander

Robert Fahlander

Projekt- och byggledare, kontrollansvarig

Mobil: 070-517 13 20
E-post: robert@byggstatikab.se

Peter Östlund

Peter Östlund

Koncernchef

Mobil: 070-370 89 27
E-post: peter@byggstatikab.se

Fredrik Falknäs

Fredrik Falknäs

Konstruktör

Mobil: 070-229 80 50
E-post: fredrik.f@byggstatikab.se

Edvin Pöhner

Edvin Pöhner

Konstruktör

Mobil: 070-278 37 56
E-post: edvin@byggstatikab.se

Michael Awad

Michael Awad

Konstruktör

Mobil: 070-264 42 18
E-post: michael@byggstatikab.se

Kjell Nygren

Kjell Nygren

Civilingenjör VoV, konstruktör, egenföretagare

Mobil: 070-622 87 52
E-post: kjell@byggstatikab.se